Міжнародний науковий семінар 
"Історія та теорія дослідження сучасної дитячої та юнацької літератури" (м.Львів)

Чого бажає будь-хто з нас у зимові (перед)новорічні та (перед)різдвяні дні? Відповідь очевидна – казку. Одні люди її створюють, інші – живуть у ній, а треті… досліджують.

11–12 грудня у чарівному Львові зібралися літературознавці та методисти, громадські діячі та волонтери аби поспілкуватися щодо тенденцій розвитку дитячої літератури на Всеукраїнському науковому семінарі «Література для дітей та юнацтва в Україні між західним і східним каноном: деканонізація – канонізація». Організатором семінару є Центр дослідження літератури для дітей та юнацтва (ЦДЛДЮ) – авторитетна організація, що консолідує мистецько-науково-методично-громадських діячів на теренах України з метою промоції літератури для дітей і юнацтва та власне дитячого читання. Географія учасників семінару охопила всю Україну: від Ужгорода, Львова, Івано-Франківська, Тернополя до Дніпропетровська, Краматорська і Луганська, від Києва, Рівного, Житомира, Полтави до Миколаєва і Бердянська.

Два дні роботи семінару були насичені різноманітними заходами. З публічними лекціями виступили президент ЦДЛДЮ Уляна Баран («Література для дітей та юнацтва в Україні: між західним та східним каноном») і голова Івано-Франківської філії ЦДЛДЮ Тетяна Качак («Теоретичне осмислення літератури для дітей та юнацтва. Дефініція понять. Інтерпретаційні аспекти»). Учасники семінару безпосередньо та через онлайн-трансляцію мали змогу представити свої дослідження і обговорити їх з однодумцями.
Під час семінару відбувся круглий стіл «Вся Україна читає дітям. Вся Польща читає дітям. Вся Європа читає дітям» за участі президента фундації «Вся Польща читає дітям» Ірени Кожмінської (Варшава), письменниці та видавця Ірини Мацько (Тернопіль), письменниці Галини Рис (Львів), учителя-методиста Оксани Проселкової (Краматорськ), які представили власний досвід промоції дитячого читання у Польщі, Україні, Голландії.

Відзначився семінар скайп-лекціями провідних європейських теоретиків дитячої літератури – Марії Ніколаєвої, професора Кембриджського університету («Читання фентезі корисне для вашого мозку») і Беттіни Кюмерлінг-Майбауер, професора Університету Тюбінгена («Дитяча література, канонотворення та літературна цінність»).

2014 року Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва виповнилося п’ять років. Цю подію відзначили відкритим засіданням Центру, під час якого було підбито підсумки діяльності, заслухано фінансовий звіт президента та членів ЦДЛДЮ, обговорено нові ідеї щодо реалізації проекту «Вся Україна читає дітям».

Звісно, будь-яка казка має свій кінець, який завжди і неодмінно є щасливим для її героїв. Так сталося і цього разу: грудневий львівський семінар Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва завершився, і гості роз’їхалися Україною з новими ідеями, світлими думками і подякою у серці організаторам. Але ж to be continued…