БЛОГ УЧИТЕЛЯ КРАМАТОРСЬКОЇ ЗОШ № 11 ПРОСЕЛКОВОЇ ОКСАНИ ОЛЕКСАНДРІВНИ
Курс юного патріота – вклад у майбутнє наших дітей!
Навчальний посібник для дітей молодшого і середнього шкільного віку «Курс юного патріота» (у трьох частинах). Схвалено Міністерством освіти і науки України для використання у загальноосвітніх навчальних закладах (лист № 14.1/12-г-1661 від 14.10.2014 р.).Опис продукту
Посібник стане цінним надбанням для батьків, які прагнуть вкладати зусилля у становлення своєї дитини як особистості зі стійкими моральними якостями, чуйною душею, міцним тілом та сильним духом. Водночас найважливіше, що може дати дитині «Курс юного патріота», – це усвідомлення того, заради кого і заради чого варто бути здоровим, сильним, розумним, кмітливим тощо. Посібник навчить дитину цінувати свою сім’ю, свій рід і Батьківщину, дбати про близьких людей, знаходити собі гідне місце серед однолітків, зберігати й примножувати добробут власного роду і зрештою бути щасливим.
Поняття «патріотизм» у межах «Курсу юного патріота» розглядається ширше, ніж «захист своєї Батьківщини зі зброєю в руках». Головна ідея полягає у тому, що патріотом можна ставати набагато раніше, ніж доведеться захищати свою країну. Адже справжній патріотизм починається з різнобічної турботи та піклування про своїх родичів, близьких та друзів. І в цьому розумінні патріотичне виховання актуальне дітям, починаючи з найменшого віку.
Завдання, які діти виконуватимуть упродовж освоєння «Курсу юного патріота», вчитимуть їх знаходити ті ситуації в житті своєї сім’ї, у яких їхня допомога буде доречна і корисна.
Піклуючись про близьких людей, про рослин та тварин, про чистоту своєї вулиці та збереження рідних краєвидів, дитина, тим самим, вчитиметься дбати про Батьківщину і, в разі потреби, не вагатиметься стати на її захист.Структура та зміст «Курсу юного патріота»
Посібник складається з 12 розділів, кожен з яких налічує по 9 тем, які всебічно розкривають їхній зміст.
У розділі «Хто такі патріоти?» дитина дізнається про те, які вчинки та якості відрізняють патріота від інших дітей; про те, що справжній патріотизм починається з власної допомоги близьким та рідним людям; про те, як виглядає патріот, а також про невидимий зв’язок із власним родом.
У розділі «Що ти знаєш про себе?» дитина дізнається про те, що розум потрібен їй для усвідомлення причин та наслідків власних учинків; руки – для створення позитивного та корисного; серце – для розрізнення справжнього і фальшивого; Душа – для вирощування Любові до людей; а совість – для усвідомлення справедливості.
У розділі «Твоя сім’я / Батьківщина» дитина дізнається про те, що її сім’я є частиною її Батьківщини; про вчинки та настанови, які зміцнюють родину і Батьківщину, про те, що в такому зміцненні полягає один із сенсів її життя та інше.
У розділі «Твої друзі, патріоте!» дитина познайомиться з кращими друзями патріота: Чесністю, Щедрістю, Повагою, Самокритикою, Уважністю, Працьовитістю, Терпінням, Оптимізмом та Любов’ю до світу.
У розділі «Знай своїх ворогів!» дитина дізнається як боротися з Брехливістю, Жадібністю, Зневагою, Самовпевненістю, Неуважністю, Лінощами, Песимізмом, Нетерпінням та Заздрістю.
У розділі «Мапа твоєї Батьківщини» дитина матиме можливість розповісти власні історії про рідну вулицю, школу, друзів, своє селище чи місто, намалювати рідні краєвиди, дізнатися про видатних людей та історичні події свого краю та навчитися бачити цінність того, що її оточує.
У розділі «Твій етикет, культура особистості» дитина дізнається про те, що таке етикет та навіщо він потрібен; навчатиметься культурі прояву своїх почуттів, культурі спілкування, поведінки та інше.
У розділі «Твоя совість, патріоте!» дитина дізнається, навіщо патріотам потрібна совість та чому у деяких людей вона «хворіє»; а також про те, що від докорів сумління людина страждає, а, маючи чисту совість, почуває спокій і радість на душі та інше.
У розділі «Символи твого роду» дитина почне формувати власну «Книгу роду», за допомогою якої дізнаватиметься більше про своїх предків – про пісні, які вони співали, про одяг, який носили, про те, що вони любили і за що любили та поважали їх та інше.
У розділі «Гімнастика, фізкультура» дитина познайомиться з цікавими та корисними вправами для зміцнення м’язів рук, пресу, стегон, а також комплексними ігровими вправами, які можна виконувати разом з друзями, отримуючи задоволення та здоров’я.
У розділі «Твої навички господаря» дитина дізнається, навіщо потрібно тримати речі на своїх місцях; навіщо чистити взуття та дбати про одяг; навіщо прибирати бур’яни зі свого городу; як дбати про домашніх тварин та інше.
У розділі «Корисні страви» дитина познайомиться з традиційними українськими стравами та вчитиметься їх готувати.
Після кожних трьох тем у посібнику розміщено чисті аркуші для нотаток, які дитина може заповнювати на власний розсуд. Це персоналізує навчальний посібник, перетворюючи його на особистий щоденник, за допомогою якого дитина вчитиметься життю і зможе занотовувати свої власні життєві уроки.
Наприкінці кожного розділу передбачено тест, який дитина зможе пройти на сайті проекту young-patriot.org.ua. Окрім тестів на сайті буде передбачено цілий ряд можливостей для особистісного розвитку школярів, спрямованих на те, щоби, спираючись на їхнє захоплення комп’ютерними технологіями, поступово виводити їх у поле реального спілкування з однолітками та старшими, яке надаватиме їм ширші можливості для самореалізації.
Деякі розділи «Курсу юного патріота» передбачають роботу з конструктором-пазлом «Мапа єдиної України», який реалізовуватиметься у комплекті з навчальним посібником.
Для вчителів, які працюватимуть з «Курсом юного патріота», розроблено методичні рекомендації, оформлені у вигляді окремого методичного посібника.
Загальнонаціональний проект «Я – юний патріот!»
«Курс юного патріота» є складовою загальнонаціонального проекту «Я – юний патріот!», розрахованого на учнів 3 – 11 класів середньої ЗОШ та спрямованого на зміцнення у підростаючого покоління патріотичних проявів та почуттів.
Даний посібник є лише першою з 9-ти частин, вихід яких планується до кожного наступного навчального року. Окрім роботи з матеріалами посібника школярам пропонуватимуться також різноманітні тематичні зустрічі, як то: інтелектуально-розвивальні ігри, конкурси на кмітливість, наукові конференції, круглі столи, військово-патріотичні ігри тощо.
Методологія проекту «Я – юний патріот!» заснована на принципах терапевтичної роботи з психологічними травмами учнів 3 – 11 класів, що є причинами їх протестної поведінки та особистісної соціальної дезорієнтації.
Психологічно-терапевтична складова «Курсу юного патріота»
Кожен урок у середній школі будується з урахуванням 3-х компонентів: розвиваючий, навчальний, виховний. Важливою відмінною особливістю «Курсу юного патріота» є його психологічно-терапевтична та емоційно-корекційна складова, яка являє собою 4-ий компонент, що, на переконання автора, є нагальною потребою у сучасній школі.
«Курс юного патріота» навряд чи залишить байдужим будь-кого, хто зможе ознайомитися з його змістом. Це пов’язано з тим, що матеріали, викладені на його сторінках, від початку до кінця мають психологічно-терапевтичне навантаження.
Так, будуть читачі, котрі з самого початку зрозуміють сенс та цінність матеріалів посібника і будуть вивчати його як самостійно, так і з власними дітьми чи онуками.
Проте, будуть читачі (переважно серед дорослого населення), котрі, наприклад, не зможуть обминути увагою назву «Курс юного патріота». Для багатьох людей, чиє дитинство проходило за часів СРСР, таке формулювання може викликати в пам’яті численну кількість гуртків радянської епохи, в яких патріотизм розцінювався не інакше, як готовність громадянина до збройного захисту своєї території та Батьківщини. Звичайно, все патріотичне виховання від початку до кінця було пронизане радянською ідеологією.
Хтось із читачів, хто відкриє посібник та прочитає перші сторінки з текстами та завданнями до них, може відреагувати на формулювання, подані у завданнях. Когось здивують чи, можливо, обурять деякі ілюстрації до завдань тощо.
Важливо наголосити: якою б не була реакція читача під час прочитання «Курсу юного патріота», ця реакція свідчить про те, що матеріал, з яким іде ознайомлення, вже виконує діагностичну функцію по відношенню до самого читача.
Як саме це відбувається, можна дізнатися зі вступної статті.
Автор «Курсу юного патріота»
Колесніченко Максим Валентинович – засновник Інституту саморозвитку людини «САМРІТІ», асоційованого члена Європейського університету Jean Monnet, практикуючий психолог, автор «Програми терапії роду», завданням якої є відновлення та збереження родових традицій, родинного досвіду та культури.
Чи виховує посібник в дитині патріотизм? Ваша думка.
Вартість комплекту 330 грн, замовити можна на сайті видавництва
Марафон до Дня Незалежності. Оксана Проселкова
За нашою діяльністю був написаний проект "Вся Україна читає дітям",який нещодавно брав участь в обласному конкурсі міні-грантів громадських ініціатив. Цей проект цікавий був тим. що я підключила до нього вже майже всю звільнену територію Донецької області, до ініціативної групи долучилися освітяне з Костянтинівки,Дружківки, Волноваського району,Добропілля, Словянська, Артемівська. Ми у проекті на грант закладали 49 тисяч гривень на пірвоку (грант був від 45-90 тисяч) на продовження Шкільних читань, відкриття Літератруної школи для обдарованих учнів із запрошенням лекторів-відомих письменників та викладачів Києво_Могилянської академії, на організацію та проведення зустрічей з сучасними дитячими письменниками, на публікацію збірки оповідань про героїв АТО "Ми в тебе віримо, до речі яку ілюструє Сергій Захаров (художник-графік з Донецька,який робив вуличні інсталяції на "героїв" ДНР, за що був у полоні), а головне на відкриття ГО "Східноукраїснька філія Центру дослідження та промоції сучасної літератури для дітей та юнацтва". Наш проект не виграв грант, нам відмовили. Переможців (а мали підтримати від 8-10 ініціатив) теж я на сайті не знайшла, чому нам відмовили??Просто цікаво, що зараз у пріоритеті місцевої влади?Спочатку опустилися руки, а потім мене підтримала діаспора із США, обіцяли зібрати кошти на Зимові читання, благали не припиняти нашу роботу. А ми так хотіли поїхати цьогоріч до Льова на Міжнародний сімпозіум та Форум видавців і пишатися, що тепер ми вже не будемо ходити з протягнутою рукою по Україні, у нас буде свій фонд, Донецька область нас нарешіт підтримала (для статистики, ми провели вже два читання-Зимові та Літні,на які нам допомогла вся Україна, Німеччина, Іспанія (діаспора),Латвія(діаспра) зібрати більше ніж 24 тисячі гривень)На ці кошти ми купили більше тисячі книг для майже 80 навчальних закладів Донецької області, провели творчі зустрічі з Андрусяком,Дзвінкою Матіяш, Сергієм Оксеником, Сашком Лірником, переможці нагороджені путівками до Польші (5 осіб уже відпочили). Просто соромно, що на місцевому рівні наша робота не потрібна.
Лист солдату
Лист солдатуЛист солдатуA letter to a soldier
Posted by hromadske.tv on 24 серпня 2015 р.
Незалежність не дарують, її виборюють
Ти синім небом дивишся на мене,
Щоб я, бува, душею не зачах.
В моїх ночах — тополь свічки зелені,
В моїх ночах, в задуманих очах.
В моєму щасті твого щастя зливи,
В моїй крові пожар твоїх калин.
З твоїх давнин на плечах вітер сивий,
Гіркий, печальний вітер, мов полин.
За мною ходять твого горя тіні,
Лицем до твого сонця я встаю.
В твоїм сумлінні — і моє сумління
По проводі життя передаю.
З твоїх знамен несу червоне кредо.
Впаду як треба. Тільки ти — іди.
...Дивлюсь вперед. І бачу попереду,
Себе з тобою бачу назавжди.
МЕТОДИЧНІ ОРІЄНТИРИ. МІСЬКА СЕРПНЕВА МЕТОДИЧНА СТУДІЯ (КРАМАТОРСЬК)
25 серпня на базі Першої української гімназії (м.Краматорськ) відбулося міське методичне засідання вчителів української мови та літератури.
Виступ Бурлаки Р,В. "Аналіз методичної роботи ММО за 2014-2015 н.р.)
План роботи ММО на 2014-2015 н.р.
Виступ Проселкової О.О. Методичні орієнтири. 7 клас
Виступ Горбач М. Випробування тестуванням: із досвіду підготовки учнів до ЗНО
Виступ Бурлаки Р,В. "Аналіз методичної роботи ММО за 2014-2015 н.р.)
План роботи ММО на 2014-2015 н.р.
Виступ Проселкової О.О. Методичні орієнтири. 7 клас
Виступ Горбач М. Випробування тестуванням: із досвіду підготовки учнів до ЗНО
Моя річниця Незалежності рідної України
Патріотичний простір краматорського виховного закладу № 91 "Лісова казка"
Учора, коли йшла за дитиною у садочок, помітила на вулицях нашого міста дітей із шовковими жовто-блакитними стрічечками, охайно повязаними на руках, невже це влаштував акцію місцевий депутат, що приїздив до нас на звіт своєї діяльності влаштував таке свято, але ж ні, то не депутат, то не на показ, то від душі, виявляється моя дитина на мене чекала з такою ж стрічечкою на руці. 20 серпня 2015 року у краматорському дитячому садочку № 91 "Лісова казка" відбулося чудове свято Українського Прапора: діти співали, танцювали та змагалися, як справжні козачата, а потім кожен поніс із собою додому маленьку частину України, її державний символ-прапор!
Хочу подякувати керівництву та вихователям дитячого садочка "Лісова казка" за дійсно патріотичний захід і подарувати групам 10 книжчечок, які щойно отримала з підписом авторки Віталії Савченко "Райдуга казок". Ростіть патріотами, мої любі дітки, тільки такий виховний простір може дати вам для цього справжню духовну поживу. (До речі, моя маленька донечка щовечора на ніч співає зі мною державний гімн).
.
Хочу подякувати керівництву та вихователям дитячого садочка "Лісова казка" за дійсно патріотичний захід і подарувати групам 10 книжчечок, які щойно отримала з підписом авторки Віталії Савченко "Райдуга казок". Ростіть патріотами, мої любі дітки, тільки такий виховний простір може дати вам для цього справжню духовну поживу. (До речі, моя маленька донечка щовечора на ніч співає зі мною державний гімн).
.
"Мирні воїни світла" (Волонтерський рух Краматорська)
Вашій увазі представляю авторську дидактичну мультимедійну серію посібників з національно-патріотичного виховання. Перший випуск присвячено краматорським волонтерам: волонтерські групи, волонтерські рухи, благодійні фонди нашого міста. Учні дізнаються про те, хто такі волонтери, ознайомляться з діяльністю краматорських волонтерів. Щиро вдячна за консультацію під час створення презентації Мешалкіну Ігореві (ВР "Краматорські бджілки").
Презентація можна використовувати під час проведення Першого уроку (із запрошенням представників волонтерських рухів Краматорська), а також на позакласних заходах з національно-патріотичного виховання учнів нашого міста.
Завантажити за посиланням
Презентація можна використовувати під час проведення Першого уроку (із запрошенням представників волонтерських рухів Краматорська), а також на позакласних заходах з національно-патріотичного виховання учнів нашого міста.
Завантажити за посиланням
Європейський табір сьогодні радо прийняв учнів 6-7 класів з Краматорської ЗОШ № 11
Збірка оповідань про героїв АТО "Ми в тебе віримо" для учнів 5-7 класів (від учителя-дітям про патріотичне)
Шановні друзі! Протягом цього літа натхенні збіркою оповідань "Героям слава" ми з Майєю Ключовою, членом ініціативної групи Східноукраїснкьої філії, готували для вас та ваших дітей збірку оповідань про героїв АТО. Ми писали не тільки про героїчні вчинки солдат добровольчих батальйонів, звитяжний бій кіборгів з донецького аеропорту, а також і про героїв тилу: лікарів-хірургів, волонтерів, людей, які довгий час перебували в полоні окупантів. Є ліричні, сумні та веселі історії, бо життя ж триває. Серед таких історія про собаку Алісу, свиню Депутата тощо. Оповідання для дітей пройняті великою любовю до рідної землі, захопленням звитягою її рідних синів, тонким почуттям гумору, який може рятувати навіть у найскрутніших ситуаціях. Дотепність та кмітливість українських вояків на фронті викликає алюзію до найдавніших літописних оповідань з "Повісті минулих літ". Після прочитання залишається почуття того, що український народ здолати неможливо, нам по крові передано почуття гідності, свободи, волі до перемоги! Дякую уклінно за цей чудовий період співпраці авторові, учителю української мови та літератури Добропільського району Майї Ключовій та її безлічі респондентів, з якими вона листувалася, записувала спогади на диктофон, читала бойові щоденники. До збірки увійшли оповідання і про героїв Сходу, тому книга буде доречної на виховних заходах з національно-патріотичного виховання учнів, на уроках літератури рідного краю у 5-7 класах. Залишаються останні акорди: вичитати, дати оцінку та найбільше прохання намалювати нам обкладинку. Озвіться, друзі дизайнери, верстальщики. Все ми поки робимо на волонтерських засадах, але повірте, ви отримаєте за цю роботу більше! Назва збірки "Ми в тебе віримо!" відтворює наші загальні почуття: віри у нашу спільну перемогу! Дві історії зі збірки увійдуть до другого спецвипуску "Героям слава!" (вид-во "Мамине сонечко" (м.Київ), отриманий гонорар-10 примірників першого випуску ми передали на 10 шкіл м.Краматорська. Вперше опубліковані три оповідання Майї ключової (Яривчик) "Безмежне небо Євгена Зеленського", "Ваня, 29-й блокпост, або Листи до тата", "Олексій Сокольський. Туман" у газеті "Кримська світлиця" (до речі, яка існує тільки в електронному варіанті на окупованій території в Криму) завдяки зусиллям нашого друга, незалежного журналіста Сергія Лащенка.
Номер газети "Кримська світлиця" № 31 від 31.07.15, с.8-10 (для ознайомлення, завантаження).
Номер газети "Кримська світлиця" № 31 від 31.07.15, с.8-10 (для ознайомлення, завантаження).
Мультфільми про Україну можуть бути використані на Першому уроці
Проект Телеканалу ПлюсПлюс «Це – наше і це – твоє» налічує 12 коротких мультфільмів з оригінальною історією та цікавими фактами про Україну. МОН України пропонує учителям як один із нових та альтернативних форматів Першого уроку 2015/2016 навчального року у початковій школі (лист МОН від 24.07.2015 №1/9-354) перегляд мультфільмів патріотичної спрямованості та їхнє обговорення разом із учнями на тему «Чим може пишатись українець?».
Інші мультфільми дивіться за посиланням
23 серпня – День Державного Прапора України. Прикрась свій дім національним прапором!
Патріотичне виховання на уроках української мови (на прикладах дидактичного матеріалу для 7 класу)
Будь-яка держава потребує відданих їй громадян,
для яких патріотизм є особистою моральною потребою.
Як правило, ця чеснота не успадковується генетично,
вона формується внаслідок виховання.
Патріотизм – це той чинник, який об’єднує
населення країни в одну націю,
є запорукою стабільності й розвитку самої держави.
Ірина Магрицька
Інструктивно-методичний семінар «Науково-методичний супровід реалізації мовно-літературної освіти в 2015-2016 навчальному році»
МЕТА:
ознайомити зі змістом та завданнями роботи педагогів області у 2015-2016 навчальному році, надати рекомендації методичним службам на основі результатів моніторингу діяльності протягом 2014-2015 навчального року.
ЗАВДАННЯ:
1.Ознайомити з нормативно-правовою базою мовно-літературної освіти в 2015-2016 навчальному році; окреслити зміст та завдання роботи методичних об’єднань області на 2015-2016 навчальний рік;
2.Ознайомити із результатами діяльності педагогів області в 2015 році;
3.Презентувати творчі надбання педагогів Донеччини;
4.Проаналізувати підсумки творчих та інтелектуальних конкурсів, а також ЗНО 2015 року;
5.Презентувати досвід кращих методичних служб області за підсумками діяльності в 2014-2015 навчальному році.
КЛЮЧОВІ СЛОВА:
мовно-літературна освіта, ЗНО, інноваційна діяльність, нормативно-правова база, передовий педагогічний досвід, національно-патріотичне виховання, творче самовираження.
Семінар мав дві частини: теоретичну та практичну.
Теоретична частина семінару:
1.Доповідь «Національно-патріотичне виховання засобами української мови та літератури». О. П. Бодик, завідувач кафедри суспільно-гуманітарних дисциплін та методики їх викладання, кандидат філологічних наук.
2. Доповідь «Реалізація мовно-літературної освіти в 2015-2016 навчальному році».
Т. С. Байдаченко, завідувач відділу української мови та літератури Донецького облІППО.
3. Презентація «ЗНО – 2015: досвід, результати, висновки». О. І. Головіна, методист відділу української мови та літератури Донецького облІППО.
Практична частина семінару:
Лабораторія майстра «Випробування тестуванням: з досвіду підготовки учнів до ЗНО».
М. О. Горбач, учитель Краматорської ЗОШ І-ІІІ ступенів №22 з профільним навчанням.
Доповідь «Інновації в неперервному розвитку професійної компетентності вчителів гуманітарного циклу» С. І. Юношева, методист міського методичного кабінету управління освіти міської ради м. Костянтинівки.
Доповідь «Використання інноваційних форм роботи предметно-методичної комісії вчителів української мови та літератури з метою мотивації педагогів до участі у творчих та фахових конкурсах». Л. В. Шистко, учитель Костянтинівської гімназії, керівник предметно-методичної комісії вчителів української мови та літератури м. Костянтинівки.
Майстер-клас «Релаксаційно-активна методика як джерело зміцнення життєвих ресурсів та шлях до гармонії особистості». С. А. Каплунова, учитель Добропільського навчально-виховного комплексу «Гімназія – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1», фіналіст обласного туру конкурсу «Учитель року-2015».
Відпочинок дітей у Польщі, сьогодні "Громадське телебачення" буде знімати у нашому місті репортаж
За підтримки Фундації Покоління та Самооборони Майдану більше 100 дітей самооборонівців, добровольців, волонтерів та дітей прифронтової зони відпочили цього літа у Мендзиводзє (Польща). Про це розповів під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі заступник координатора Центру підтримки добровольців при Самообороні Майдану, співорганізатор проекту організації відпочинку дітей Андрій Габров. «За більше ніж 2 роки було оздоровлено більше 500 дітей з України, а наступного року планують оздоровити ще понад 500 дітей», – додав Андрій Габров.
Першочергова роль поїздки, на думку старшої групи, чотової жіночої чоти 16 сотні Самооборони Майдану, представника громадянського руху «Відсіч» Катерини Чепури — це мотивація. «Таким чином батьки, які зараз воюють, відчувають, що про них не забули. Вони розуміють, що якщо з ними щось станеться, про їхніх дітей піклуватимуться», – пояснила Катерина Чепура. Ініціатором відпочинку дітей з прифронтової зони стала волонтерка Анастасія Розлуцька. 13 дітей віком від 9-13 років з Краматосрька, Дружківки та Сєвєродонецька цьогоріч відпочили на Балтійському морі та в Карпатах.
У рамках проекту організовані оздоровчі дво- і трьохтижневі поїздки дітей до польського курорту Мендзиводзє – 10 груп по 10 дітей. Проект передбачає не просто відпочинок на морі, а й культурний обмін між дітьми з Польщі та України. Організовані різні види групової активності: спортивні ігри, секції, дружні матчі, конкурси та інші розважальні заходи. Відбір у молодшу та старшу групи м.Краматорська відбувався серед дітей-переможців "Шкільних читань" та тих, хто має активну патріотичну позицію.
У планах організаторів також організація оздоровчих поїздок дітей з України у Закопане цієї зими. За додатковою інформацією щодо проекту активісти просять звертатися до Центру підтримки добровольців при Самообороні Майдану.
Першочергова роль поїздки, на думку старшої групи, чотової жіночої чоти 16 сотні Самооборони Майдану, представника громадянського руху «Відсіч» Катерини Чепури — це мотивація. «Таким чином батьки, які зараз воюють, відчувають, що про них не забули. Вони розуміють, що якщо з ними щось станеться, про їхніх дітей піклуватимуться», – пояснила Катерина Чепура. Ініціатором відпочинку дітей з прифронтової зони стала волонтерка Анастасія Розлуцька. 13 дітей віком від 9-13 років з Краматосрька, Дружківки та Сєвєродонецька цьогоріч відпочили на Балтійському морі та в Карпатах.
У рамках проекту організовані оздоровчі дво- і трьохтижневі поїздки дітей до польського курорту Мендзиводзє – 10 груп по 10 дітей. Проект передбачає не просто відпочинок на морі, а й культурний обмін між дітьми з Польщі та України. Організовані різні види групової активності: спортивні ігри, секції, дружні матчі, конкурси та інші розважальні заходи. Відбір у молодшу та старшу групи м.Краматорська відбувався серед дітей-переможців "Шкільних читань" та тих, хто має активну патріотичну позицію.
У планах організаторів також організація оздоровчих поїздок дітей з України у Закопане цієї зими. За додатковою інформацією щодо проекту активісти просять звертатися до Центру підтримки добровольців при Самообороні Майдану.
Огляд підручників з української літератури для 7 класу за новою програмою ("Генеза, "Грамота", ВД "Освіта")
Українська література для загальноосвітніх навчальних закладів
Автори: Коваленко Л. Т.
ВД «Освіта», 2015 рік, 272 сторінки.
Підручник, що є концептуальним продовженням серії підручників для середньої школи того ж автора, укладено відповідно до Державного стандарту освіти та нової Програми з української літератури. Структура і зміст цього компетентнісно орієнтованого підручника спрямовані на активну роботу учнів з художніми текстами, пошукову й дослідницьку діяльність, розвиток мовлення та мислення. Завдання в рубриках «Поміркуй над прочитаним», «Будь уважним до слова», «Збагачуй своє мовлення», «Література в колі мистецтв», «Ти – творча особистість» відповідають вимогам особистісно орієнтованої методики. Вони навчатимуть школярів читати уважно й осмислено. Окремо виділено домашні завдання та запитання для повторення й узагальнення. Для зручності роботи з підручником великі за обсягом тексти поділено на частини, до кожної з яких дібрано запитання для активізації уваги учнів.
Для допитливих читачів наприкінці підручника вміщено словничок-довідничок.
Завантажити електронну версію
Українська література для загальноосвітніх навчальних закладів Автор: Авраменко О. М. Грамота, 2015 р., 288 с.
Підручник відповідає вимогам Державного стандарту та новій програмі з української літератури. Видання містить художні твори, відомості з теорії літератури, біографічні матеріали про письменників. Методичний апарат підручника охоплює різнорівневі завдання, зорієнтовані на вікові особливості семикласників. Для учителів, методистів, батьків.
Завантажити електронну версію
Українська література для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою.
Автор: Міщенко О.І.
Генеза, 2015 рік, 272 сторінки.
Опис: Підручник створено згідно з чинною програмою з української літератури для загальноосвітньої школи. Усі художні твори розглядаються в межах чотирьох тематичних розділів. Кожен підрозділ включає коротку біографічну довідку про письменника, текст програмового твору, його аналіз, здійснений відповідно до сучасних досягнень літературознавства; до обов’язкових рубрик також належать «Запитання і завдання», «Ваш літературознавчий словник».Серед додаткових рубрик – «Творчі завдання», «Подорож літературами світу», «Дізнайтесь більше про письменника», «Літературна п’ятихвилинка». У підручнику враховано вікові, психологічні особливості учнів 7-го класу, необхідність постійно підтримувати мотивацію до навчання.
Завантажити електронну версію
Автори: Коваленко Л. Т.
ВД «Освіта», 2015 рік, 272 сторінки.
Підручник, що є концептуальним продовженням серії підручників для середньої школи того ж автора, укладено відповідно до Державного стандарту освіти та нової Програми з української літератури. Структура і зміст цього компетентнісно орієнтованого підручника спрямовані на активну роботу учнів з художніми текстами, пошукову й дослідницьку діяльність, розвиток мовлення та мислення. Завдання в рубриках «Поміркуй над прочитаним», «Будь уважним до слова», «Збагачуй своє мовлення», «Література в колі мистецтв», «Ти – творча особистість» відповідають вимогам особистісно орієнтованої методики. Вони навчатимуть школярів читати уважно й осмислено. Окремо виділено домашні завдання та запитання для повторення й узагальнення. Для зручності роботи з підручником великі за обсягом тексти поділено на частини, до кожної з яких дібрано запитання для активізації уваги учнів.
Для допитливих читачів наприкінці підручника вміщено словничок-довідничок.
Завантажити електронну версію
Українська література для загальноосвітніх навчальних закладів Автор: Авраменко О. М. Грамота, 2015 р., 288 с.
Підручник відповідає вимогам Державного стандарту та новій програмі з української літератури. Видання містить художні твори, відомості з теорії літератури, біографічні матеріали про письменників. Методичний апарат підручника охоплює різнорівневі завдання, зорієнтовані на вікові особливості семикласників. Для учителів, методистів, батьків.
Завантажити електронну версію
Українська література для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою.
Автор: Міщенко О.І.
Генеза, 2015 рік, 272 сторінки.
Опис: Підручник створено згідно з чинною програмою з української літератури для загальноосвітньої школи. Усі художні твори розглядаються в межах чотирьох тематичних розділів. Кожен підрозділ включає коротку біографічну довідку про письменника, текст програмового твору, його аналіз, здійснений відповідно до сучасних досягнень літературознавства; до обов’язкових рубрик також належать «Запитання і завдання», «Ваш літературознавчий словник».Серед додаткових рубрик – «Творчі завдання», «Подорож літературами світу», «Дізнайтесь більше про письменника», «Літературна п’ятихвилинка». У підручнику враховано вікові, психологічні особливості учнів 7-го класу, необхідність постійно підтримувати мотивацію до навчання.
Завантажити електронну версію
Огляд підручників з української мови для 7 класу, вид-ва "Освіта", "Педагогічна думка"
Автор: Глазова О. П.
ВД «Освіта», 2015 рік, 264 сторінки.
Завдання підручника «Українська мова» для 7 класу з українською мовою навчання є концептуальною складовою серії компетентнісно орієнтованих підручників цього автора, — це розвиток особистості учня, формування в нього мовленнєвої культури, комунікативної компетентності, гуманістичного світогляду, національної свідомості, високої моралі, активної громадянської позиції, естетичних смаків і ціннісних орієнтацій. В основу концепції підручника покладено формування мовної особистості учня в контексті розвитку навичок XXI століття відповідно до вимог Державного стандарту та чинних програм.
Завантажити електронну версію
Українська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою. Автори: Голуб Н.Б., Шелехова Г.Н. Новосьолова В.Н. Ярмолюк А.В.
Педагогічна Думка, 2015рік, 286 сторінок.
Підручник відповідає новій навчальній програмі з української мови для 7 класу, побудований на засадах компетентнісного, особистісно орієнтованого й діяльнісного підходів, що робить його актуальним, затребуваним у сучасному суспільстві. Подані в ньому вправи, завдання й запитання утворюють цілісну дидактичну систему, яка характеризується цілеспрямованістю
на досягнення кінцевих результатів, передбачених навчальною програмою, наступністю між завданнями, ідповідністю послідовності й змісту завдань логіці засвоєння мовного матеріалу,
неперервністю впливу на формування в учнів мовних умінь і навичок, умінь в усіх видах мовленнєвої діяльності з рахуванням життєвих ситуацій.Для реалізації диференційованого підходу в підручнику вміщено завдання підвищеної складності, передбачено завдання на
цілевизначення, рефлексію,дослідницького й творчого характеру, для роботи в парах і групах. Подано достатню кількість необхідних для учнів пояснень, пам’яток, алгоритмів, зразків виконання завдань тощо.
Завантажити електронну версію
Автори: Заболотний О.В., Заболотний В.В.
Генеза, 2015 рік, 256 сторінок
Навчальний матеріал підручника спрямовано на розвиток творчих здібностей, навичок самоосвіти, інтересу школярів до предмета.
Теоретичний матеріал структуровано на підрозділи із зазначенням ключових понять, деякі відомості оформлено у вигляді таблиць і схем, що сприяє запам’ятовуванню інформації.
Принцип особистої зорієнтованості навчання реалізовано через такі форми роботи, як дослідження, робота в групах, самооцінювання. Значну увагу приділено завданням на доведення, спостереження, обґрунтування думки, порівняння. Інтерактивні завдання, тематичні рубрики збагачують зміст підручника, активізують навчальну діяльність семикласників. У підручнику запропоновано завдання, що спонукають учнів висловлюватися на теми, пов’язані з їхнім життєвим досвідом. Окремі вправи надають семикласникам можливість вибору того чи іншого варіанта завдання, способу його виконання, теми висловлювання залежно від здібностей та уподобань.
Завантажити електронну версію (укр.мова навчання).
Завантажити електронну версію (рос.мова навчання)
Українська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням російською мовою
Автори: Ворон А. А., Солопенко В. А.
ВД «Освіта», 2015 рік, 240 сторінок.
У підручнику, що є концептуальним продовженням лінійки навчальних книжок для середньої загальноосвітньої школи, теоретичний матеріал вдало поєднано із завданнями на дослідження мовних явищ.Уроки розвитку мовлення, ситуативні вправи допоможуть семикласникам правильно говорити, грамотно писати, вільно спілкуватися на різні теми, а лінгвістичні ігри, мові задачі, вправи з ключами зацікавлять учнів.Матеріали рубрик «Культура спілкування», «Духовні скарби України» мають пізнавальне і виховне значення.Таблиці, зразки мовних розборів та словнички наприкінці підручника допоможуть учням виконувати завдання, збагатять їхній словниковий запас.
Завантажити електронну версію
ВД «Освіта», 2015 рік, 264 сторінки.
Завдання підручника «Українська мова» для 7 класу з українською мовою навчання є концептуальною складовою серії компетентнісно орієнтованих підручників цього автора, — це розвиток особистості учня, формування в нього мовленнєвої культури, комунікативної компетентності, гуманістичного світогляду, національної свідомості, високої моралі, активної громадянської позиції, естетичних смаків і ціннісних орієнтацій. В основу концепції підручника покладено формування мовної особистості учня в контексті розвитку навичок XXI століття відповідно до вимог Державного стандарту та чинних програм.
Завантажити електронну версію
Українська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою. Автори: Голуб Н.Б., Шелехова Г.Н. Новосьолова В.Н. Ярмолюк А.В.
Педагогічна Думка, 2015рік, 286 сторінок.
Підручник відповідає новій навчальній програмі з української мови для 7 класу, побудований на засадах компетентнісного, особистісно орієнтованого й діяльнісного підходів, що робить його актуальним, затребуваним у сучасному суспільстві. Подані в ньому вправи, завдання й запитання утворюють цілісну дидактичну систему, яка характеризується цілеспрямованістю
на досягнення кінцевих результатів, передбачених навчальною програмою, наступністю між завданнями, ідповідністю послідовності й змісту завдань логіці засвоєння мовного матеріалу,
неперервністю впливу на формування в учнів мовних умінь і навичок, умінь в усіх видах мовленнєвої діяльності з рахуванням життєвих ситуацій.Для реалізації диференційованого підходу в підручнику вміщено завдання підвищеної складності, передбачено завдання на
цілевизначення, рефлексію,дослідницького й творчого характеру, для роботи в парах і групах. Подано достатню кількість необхідних для учнів пояснень, пам’яток, алгоритмів, зразків виконання завдань тощо.
Завантажити електронну версію
Автори: Заболотний О.В., Заболотний В.В.
Генеза, 2015 рік, 256 сторінок
Навчальний матеріал підручника спрямовано на розвиток творчих здібностей, навичок самоосвіти, інтересу школярів до предмета.
Теоретичний матеріал структуровано на підрозділи із зазначенням ключових понять, деякі відомості оформлено у вигляді таблиць і схем, що сприяє запам’ятовуванню інформації.
Принцип особистої зорієнтованості навчання реалізовано через такі форми роботи, як дослідження, робота в групах, самооцінювання. Значну увагу приділено завданням на доведення, спостереження, обґрунтування думки, порівняння. Інтерактивні завдання, тематичні рубрики збагачують зміст підручника, активізують навчальну діяльність семикласників. У підручнику запропоновано завдання, що спонукають учнів висловлюватися на теми, пов’язані з їхнім життєвим досвідом. Окремі вправи надають семикласникам можливість вибору того чи іншого варіанта завдання, способу його виконання, теми висловлювання залежно від здібностей та уподобань.
Завантажити електронну версію (укр.мова навчання).
Завантажити електронну версію (рос.мова навчання)
Українська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням російською мовою
Автори: Ворон А. А., Солопенко В. А.
ВД «Освіта», 2015 рік, 240 сторінок.
У підручнику, що є концептуальним продовженням лінійки навчальних книжок для середньої загальноосвітньої школи, теоретичний матеріал вдало поєднано із завданнями на дослідження мовних явищ.Уроки розвитку мовлення, ситуативні вправи допоможуть семикласникам правильно говорити, грамотно писати, вільно спілкуватися на різні теми, а лінгвістичні ігри, мові задачі, вправи з ключами зацікавлять учнів.Матеріали рубрик «Культура спілкування», «Духовні скарби України» мають пізнавальне і виховне значення.Таблиці, зразки мовних розборів та словнички наприкінці підручника допоможуть учням виконувати завдання, збагатять їхній словниковий запас.
Завантажити електронну версію
Огляд підручників з української мови від вид-ва "Навчальна книга Богдан"" (Тернопіль)
Українська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою.
Автор: Ющук І. П.
Навчальна книга - Богдан, 2015 рік, 296 сторінок.
У підручнику піктограмами позначено ті його складові, які можна відкрити у pdf-файлі або скориставшись CD, що входить у комплект. У зв’язку з великим обсягом електронної складової підручника, у pdf-файлі активною є тільки її частина. Для завантаження всіх матеріалів треба перейти за посиланням:
http://www.bohdan-digital.com/edu
Для перегляду pdf-файлу найкраще використовувати програму Adobe Reader.
Електронна версія, завантажити
Автор: Ющук І. П.
Навчальна книга - Богдан, 2015 рік, 296 сторінок.
У підручнику піктограмами позначено ті його складові, які можна відкрити у pdf-файлі або скориставшись CD, що входить у комплект. У зв’язку з великим обсягом електронної складової підручника, у pdf-файлі активною є тільки її частина. Для завантаження всіх матеріалів треба перейти за посиланням:
http://www.bohdan-digital.com/edu
Для перегляду pdf-файлу найкраще використовувати програму Adobe Reader.
Електронна версія, завантажити
Огляд підручників з української мови 7 клас за новою програмою, видавнича група "Основа"
Українська мова. 7 клас (для загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання)
Автор: Кобцев Дмитро Анатолійович, кандидат педагогічних наук, доцент, докторант кафедри української мови Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди, автор понад 50 посібників для вчителів-україністів
Сторінок: 280 с.
Мова: укр.
Усвідомлюючи вагу мовленнєвих зразків на уроках рідної мови, до підручника дібрано тексти різнопланові за стильовими ознаками, жанрами, багаті лексикою, що має істотно поповнити словниковий запас учнів, демонструючи невичерпні можливості української мови в усіх сферах її функціонування.
Пропоновані дидактичні матеріали дають можливість поглибити, систематизувати, узагальнити вивчене в попередніх класах, удосконалити основні мовні та мовленнєві уміння й навички, спрямовані на формування усталених комптентностей мовної особистості, розвиткові творчих здібностей, відповідно до чинної програми.
Тексти та інші матеріали підручника знайомлять зі звичаями, обрядами, етикетом, історією, духовною культурою, історичними постатями, мистецтвом та художньою літературою – культурним національним надбанням українців.
Україноцентрична ідея єднає усі матеріали підручника в певну цілісність, має значний потенціал виховання українця-патріота.
Електронна версія, завантажити
Автор: Кобцев Дмитро Анатолійович, кандидат педагогічних наук, доцент, докторант кафедри української мови Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди, автор понад 50 посібників для вчителів-україністів
Сторінок: 280 с.
Мова: укр.
Усвідомлюючи вагу мовленнєвих зразків на уроках рідної мови, до підручника дібрано тексти різнопланові за стильовими ознаками, жанрами, багаті лексикою, що має істотно поповнити словниковий запас учнів, демонструючи невичерпні можливості української мови в усіх сферах її функціонування.
Пропоновані дидактичні матеріали дають можливість поглибити, систематизувати, узагальнити вивчене в попередніх класах, удосконалити основні мовні та мовленнєві уміння й навички, спрямовані на формування усталених комптентностей мовної особистості, розвиткові творчих здібностей, відповідно до чинної програми.
Тексти та інші матеріали підручника знайомлять зі звичаями, обрядами, етикетом, історією, духовною культурою, історичними постатями, мистецтвом та художньою літературою – культурним національним надбанням українців.
Україноцентрична ідея єднає усі матеріали підручника в певну цілісність, має значний потенціал виховання українця-патріота.
Електронна версія, завантажити
Огляд підручників за новою програмою "Українська мова", 7 клас, видавництво "Грамота", Київ
Підручник «Українська мова» для учнів 7 класу загальноосвітніх навчальних закладів (автори Єрмоленко С. Я., Сичова В. Т., Жук М. Г.) складений відповідно до вимог Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, а також — до змісту базової навчальної програми галузі «Українська мова». Зміст підручника спрямований на актуалізацію мотивації вивчення української мови як засобу спілкування, пізнання, скарбниці духовності народу.Провідними концептуальними положеннями підручника є:
Доступне, пристосоване до загального сприймання учнями відповідного віку формулювання навчального матеріалу, уникнення «занауковлених», штучно ускладнених пояснень, які не пов’язані з практичними потребами засвоєння мови.
Орієнтованість на різноманітний текстовий матеріал; текстоцентричний підхід забезпечує дотримання методичних рекомендацій — вивчати не окремі мовні форми, а їх застосування в конкретних висловлюваннях. Оптимальне поєднання текстоцентричного підходу до вправ із виробленням навичок автоматичного використання орфограм і пунктограм.
Дидактично обґрунтований зв’язок між словесною та візуальною інформацією; усі малюнки в підручнику дидактично виправдані — сприяють повнішому засвоєнню відповідного матеріалу; для кращого запам’ятовування матеріалу використовуються різноманітні схеми й таблиці. Використання цікавих рубрик як основи творення сучасного підручникового тексту («Добірні зерна мови», «І пензлем, і словом», «Мудре слово») та ін. Рубрика «І пензлем, і словом» відкриває широкий простір для розвитку художньої уяви учнів, для написання творів; рубрики «Добірні зерна мови» та «Мудре слово» не лише збагатять словник школярів, ознайомлять їх з усталеними народнорозмовними висловами та афоризмами літературного походження, а й призвичаять вести діалоги та навчать правил спілкування; у рубриці «Усміхнімось» відповідно до психологічної та соціокультурної тематики дібрано не лише «серйозні» вправи, а й вправи-усмішки, жартівливі тексти, які урізноманітнюють мову підручника, роблять її легкою для сприймання, цікавою й повчальною.
Вивчення не окремих мовних форм, а їх застосування в конкретних висловлюваннях.
Соціокультурна лінія в підручнику для 7 класу: «Я — особистість». Дібрані цікаві, тематично різноманітні тексти з погляду підліткової психології.Ретельна й коректна реалізація міжпредметних зв’язків (українська література, образотворче мистецтво, народознавство, історія тощо). вправи в підручнику дібрано відповідно до завдань репродуктивного, пошукового, проблемного, практичного засвоєння знань; усі завдання є неоднакової складності, тобто вони — різнорівневі й сприятимуть становленню та розвиткові таких важливих якостей особистості, як рефлективність, спонтанність, критичність мислення, уміння працювати з інформацією, активно спілкуватися.
Диференційований підхід до різного рівня розвитку учнів забезпечено як кількістю вправ і завдань неоднакової складності, так і можливістю вибирати вправи з різних рубрик.
Матеріал підручника насичений творчими та ігровими завданнями. Є чимало ребусів, кросвордів, які дають змогу в цікавій формі здійснити перевірку рівня засвоєння знань. Крім того, учні збагачують свій словниковий запас, розвивають спостережливість, уважність, вчаться узагальнювати.Завершення кожної теми узагальнювальним матеріалом та завданнями для самоперевірки, що систематизує набуті знання.Останньою темою підручника є «Зв’язна мова (мовлення)»; подані в ньому тексти готують учнів до сприймання чужої мови на слух (аудіювання), а також до різновидів читання.Звертаємо увагу на обов’язковий атрибут сучасних підручників з української мови — різноманітні короткі словники (орфографічний, тлумачний, синонімів, антонімів, фразеологізмів та ін.). Словникова інформація потрібна школярам для виконання конкретних завдань, проте словники також можуть бути використані як самостійний об’єкт пізнання, джерело важливої інформації.
Концептуальне положення в змісті пропонованого підручника — розвивати практичну діяльність учнів на прикладі особистісного підходу до сформульованих для колективного обговорення тем. Активно використовують автори завдання із заохочувальними формулюваннями на зразок «Як ви вважаєте...», «Поміркуйте, чому...», що сприяють виробленню навичок аналітичного мислення учнів.
Зміст і навчально-методичний апарат підручника з української мови (авт. Єрмоленко С. Я., Сичова В. Т., Жук М. Г. ) побудовано на основі поєднання різних педагогічних технологій, спрямованих на змістову, процесуальну, мотиваційну та організаційну сторони навчального процесу, а саме:
інтерактивні технології навчання;
технологія створення усних і писемних текстів у різних стилях;
технологія автоматичного засвоєння орфограм;
технологія освоєння словників;
технологія диференційованого (різнорівневого) навчання;
технологія поступового ускладнення засадничих тем з української мови в наступних класах.
Дотримання принципів науковості, доступності, систематичності й послідовності, наочності, використання ідей особистісно орієнтованого навчання, створення умов для самореалізації кожного учня, розвитку його творчої самостійності передбачено системою вправ і завдань, міжпредметними зв’язками, запропонованим текстовим та ілюстративним матеріалом, які виконують інформаційно-пізнавальну та емоційно-естетичну функцію.
(автори Єрмоленко С. Я., Сичова В. Т., Жук М. Г.)
Електронна версія, завантажити
Українська мова.
Підручник (7 клас)
(О. М. Горошкіна, Л. О. Попова)
Підручник містить навчальний матеріал, який відповідає вимогам Державного стандарту та чинній програмі з української мови. Це відомості про словосполучення й речення, звукову й графічну будову слова, інформація про лексикологію, словники, а також зв’язну мову. Різноманітність рубрик і відповідних вправ орієнтують учнів на вироблення навичок логічного мислення й відчуття стилю.
Електронна версія, завантажити
Доступне, пристосоване до загального сприймання учнями відповідного віку формулювання навчального матеріалу, уникнення «занауковлених», штучно ускладнених пояснень, які не пов’язані з практичними потребами засвоєння мови.
Орієнтованість на різноманітний текстовий матеріал; текстоцентричний підхід забезпечує дотримання методичних рекомендацій — вивчати не окремі мовні форми, а їх застосування в конкретних висловлюваннях. Оптимальне поєднання текстоцентричного підходу до вправ із виробленням навичок автоматичного використання орфограм і пунктограм.
Дидактично обґрунтований зв’язок між словесною та візуальною інформацією; усі малюнки в підручнику дидактично виправдані — сприяють повнішому засвоєнню відповідного матеріалу; для кращого запам’ятовування матеріалу використовуються різноманітні схеми й таблиці. Використання цікавих рубрик як основи творення сучасного підручникового тексту («Добірні зерна мови», «І пензлем, і словом», «Мудре слово») та ін. Рубрика «І пензлем, і словом» відкриває широкий простір для розвитку художньої уяви учнів, для написання творів; рубрики «Добірні зерна мови» та «Мудре слово» не лише збагатять словник школярів, ознайомлять їх з усталеними народнорозмовними висловами та афоризмами літературного походження, а й призвичаять вести діалоги та навчать правил спілкування; у рубриці «Усміхнімось» відповідно до психологічної та соціокультурної тематики дібрано не лише «серйозні» вправи, а й вправи-усмішки, жартівливі тексти, які урізноманітнюють мову підручника, роблять її легкою для сприймання, цікавою й повчальною.
Вивчення не окремих мовних форм, а їх застосування в конкретних висловлюваннях.
Соціокультурна лінія в підручнику для 7 класу: «Я — особистість». Дібрані цікаві, тематично різноманітні тексти з погляду підліткової психології.Ретельна й коректна реалізація міжпредметних зв’язків (українська література, образотворче мистецтво, народознавство, історія тощо). вправи в підручнику дібрано відповідно до завдань репродуктивного, пошукового, проблемного, практичного засвоєння знань; усі завдання є неоднакової складності, тобто вони — різнорівневі й сприятимуть становленню та розвиткові таких важливих якостей особистості, як рефлективність, спонтанність, критичність мислення, уміння працювати з інформацією, активно спілкуватися.
Диференційований підхід до різного рівня розвитку учнів забезпечено як кількістю вправ і завдань неоднакової складності, так і можливістю вибирати вправи з різних рубрик.
Матеріал підручника насичений творчими та ігровими завданнями. Є чимало ребусів, кросвордів, які дають змогу в цікавій формі здійснити перевірку рівня засвоєння знань. Крім того, учні збагачують свій словниковий запас, розвивають спостережливість, уважність, вчаться узагальнювати.Завершення кожної теми узагальнювальним матеріалом та завданнями для самоперевірки, що систематизує набуті знання.Останньою темою підручника є «Зв’язна мова (мовлення)»; подані в ньому тексти готують учнів до сприймання чужої мови на слух (аудіювання), а також до різновидів читання.Звертаємо увагу на обов’язковий атрибут сучасних підручників з української мови — різноманітні короткі словники (орфографічний, тлумачний, синонімів, антонімів, фразеологізмів та ін.). Словникова інформація потрібна школярам для виконання конкретних завдань, проте словники також можуть бути використані як самостійний об’єкт пізнання, джерело важливої інформації.
Концептуальне положення в змісті пропонованого підручника — розвивати практичну діяльність учнів на прикладі особистісного підходу до сформульованих для колективного обговорення тем. Активно використовують автори завдання із заохочувальними формулюваннями на зразок «Як ви вважаєте...», «Поміркуйте, чому...», що сприяють виробленню навичок аналітичного мислення учнів.
Зміст і навчально-методичний апарат підручника з української мови (авт. Єрмоленко С. Я., Сичова В. Т., Жук М. Г. ) побудовано на основі поєднання різних педагогічних технологій, спрямованих на змістову, процесуальну, мотиваційну та організаційну сторони навчального процесу, а саме:
інтерактивні технології навчання;
технологія створення усних і писемних текстів у різних стилях;
технологія автоматичного засвоєння орфограм;
технологія освоєння словників;
технологія диференційованого (різнорівневого) навчання;
технологія поступового ускладнення засадничих тем з української мови в наступних класах.
Дотримання принципів науковості, доступності, систематичності й послідовності, наочності, використання ідей особистісно орієнтованого навчання, створення умов для самореалізації кожного учня, розвитку його творчої самостійності передбачено системою вправ і завдань, міжпредметними зв’язками, запропонованим текстовим та ілюстративним матеріалом, які виконують інформаційно-пізнавальну та емоційно-естетичну функцію.
(автори Єрмоленко С. Я., Сичова В. Т., Жук М. Г.)
Електронна версія, завантажити
Українська мова.
Підручник (7 клас)
(О. М. Горошкіна, Л. О. Попова)
Підручник містить навчальний матеріал, який відповідає вимогам Державного стандарту та чинній програмі з української мови. Це відомості про словосполучення й речення, звукову й графічну будову слова, інформація про лексикологію, словники, а також зв’язну мову. Різноманітність рубрик і відповідних вправ орієнтують учнів на вироблення навичок логічного мислення й відчуття стилю.
Електронна версія, завантажити
20 серпня 2015 року о 20:00 відбудеться відкриття інноваційного проекту для підлітків «Європейський табір - 2015», який проходитиме на туристично-оздоровчій базі «Водограй» у смт. Чинадієво Мукачівського району Закарпатської області
На Закарпатті для відпочинку та ознайомлення з європейськими цінностями зберуться підлітки-переселенці з Донбасу. 20 серпня 2015 року о 20:00 відбудеться відкриття інноваційного проекту для підлітків «Європейський табір - 2015», який проходитиме на туристично-оздоровчій базі «Водограй» у смт. Чинадієво Мукачівського району Закарпатської області. На Закарпатті для відпочинку та ознайомлення з європейськими цінностями зберуться підлітки-переселенці з Донбасу. До Закарпаття приїдуть 80 дітей-переселенців з Донбасу та 20 учасників міжнародних проектів «Джерела толерантності» та тренінгу «Будуємо мости замість стін» віком від 12 до 17 років.
Насичена програма табору передбачатиме залучення молоді у різноманітні форми навчально-виховної діяльності відповідно до ретельно дібраного змісту з використанням інтерактивних методик. Крім тематичних днів передбачені волонтерські заходи у Закарпатській області, екскурсії, майстерні, спортивні змагання, інтелектуальні та творчі конкурси.
Мета проекту – сформувати стійкі навички поведінки дітей та підлітків на засадах концепції європейського виміру, яка полягає у впровадженні міжнародних стандартів, освіти та основ спільних культурних цінностей на базі європейських традицій; формуванні навичок толерантної поведінки, поваги до відмінностей, дотриманні прав людини та фундаментальних свобод; співробітництві, розвитку можливостей жити в оновленому демократичному соціумі.
Відкриття Табору відбудеться 20 серпня о 20:00 на туристично-оздоровчій базі «Водограй» (вул. Санаторна, 201, смт. Чинадієво, Мукачівський район, Закарпатська область).
Насичена програма табору передбачатиме залучення молоді у різноманітні форми навчально-виховної діяльності відповідно до ретельно дібраного змісту з використанням інтерактивних методик. Крім тематичних днів передбачені волонтерські заходи у Закарпатській області, екскурсії, майстерні, спортивні змагання, інтелектуальні та творчі конкурси.
Мета проекту – сформувати стійкі навички поведінки дітей та підлітків на засадах концепції європейського виміру, яка полягає у впровадженні міжнародних стандартів, освіти та основ спільних культурних цінностей на базі європейських традицій; формуванні навичок толерантної поведінки, поваги до відмінностей, дотриманні прав людини та фундаментальних свобод; співробітництві, розвитку можливостей жити в оновленому демократичному соціумі.
Відкриття Табору відбудеться 20 серпня о 20:00 на туристично-оздоровчій базі «Водограй» (вул. Санаторна, 201, смт. Чинадієво, Мукачівський район, Закарпатська область).
Календарно-тематичне планування з української мови та літератури 7 клас
Київський університет ім.Бориса Грінченка (інститут післядипломної освіти) до методичного кейсу учителя української мови та літератури додав цікаві та корисні матеріали, які будуть у нагоді вже з першого вересня. Матеріали доступні для вільного завантаження.
Українська література. 7 клас (автор О.В.Авраменко)
Українська мова. 7 клас
План-конспект вступного уроку "Літературна норма української мови"
"Літературна норма", сторінками підручника
Робота над портретним нарисом (урок РЗМ)
ОРІЄНТОВНЕ КАЛЕНДАРНО-ТЕМАТИЧНЕ ПЛАНУВАННЯ
з урахуванням змін у навчальній програмі
(наказ МОН України від 29.05.2015 № 585)
Українська література. 7 клас (автор О.В.Авраменко)
Українська мова. 7 клас
План-конспект вступного уроку "Літературна норма української мови"
"Літературна норма", сторінками підручника
Робота над портретним нарисом (урок РЗМ)
Конспекти Перших уроків від фахівців Інституту проблем виховання НАПН України
Інститутом проблем виховання НАПН України розроблено й упорядковано методичні матеріали на допомогу вчителям у проведенні Першого уроку у 2015–2016 н.р. (відповідно до листа МОН України 1/9-354 від 24.07.2015 р.)
Матеріали містять:
- орієнтовні конспекти уроків для учнів початкової, основної і старшої школи;
- орієнтовну тематику уроку, що відповідає принципам Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді;
- цитати та висловлювання відомих людей щодо патріотизму;
- інші додаткові матеріали, які вчителі можуть використати на уроці.
Сподіваємося, що запропоновані матеріали стануть у нагоді. Заздалегідь вдячні за зворотний зв'язок.
Автори-упорядники: Журба К.О., Кириченко В.І., Киричок В.А., Петрочко Ж.В., Шкільна І.М.
ЗАВАНТАЖИТИ
Матеріали містять:
- орієнтовні конспекти уроків для учнів початкової, основної і старшої школи;
- орієнтовну тематику уроку, що відповідає принципам Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді;
- цитати та висловлювання відомих людей щодо патріотизму;
- інші додаткові матеріали, які вчителі можуть використати на уроці.
Сподіваємося, що запропоновані матеріали стануть у нагоді. Заздалегідь вдячні за зворотний зв'язок.
Автори-упорядники: Журба К.О., Кириченко В.І., Киричок В.А., Петрочко Ж.В., Шкільна І.М.
ЗАВАНТАЖИТИ
Як пробудити любов до української літератури?
Пропоную вашій увазі статтю Володимира Даниленка про діяльність Східноукраїнської філії Центру Дослідження Літератури для дітей та Юнацтва на сайті "Буквоїд".
Прочитати статтю
Прочитати статтю
МАТЕРІАЛИ ДО ПЕРШОГО УРОКУ
Проект «Нас єднає Україна» реалізований в рамках інформаційної кампанії «Ми різні, ми разом», започаткованої ГО «Інтерньюз-Україна» за підтримки Програми «Матра» Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів в грудні 2014 року.Автор ідеї та координатор проекту: Мар’яна П’єцух. Дизайн: Bastarda studio.
Схід і захід єднає співучість, мова прадідів і нащадків, важка історія становлення та споконвічні традиції . Ми однаково одержимі, відважні, жертовні. Про нашу честь і незламність уже знає весь світ.
Завантажити папку з постерами
Схід і захід єднає співучість, мова прадідів і нащадків, важка історія становлення та споконвічні традиції . Ми однаково одержимі, відважні, жертовні. Про нашу честь і незламність уже знає весь світ.
Завантажити папку з постерами
Підписатися на:
Дописи (Atom)