БЛОГ УЧИТЕЛЯ КРАМАТОРСЬКОЇ ЗОШ № 11 ПРОСЕЛКОВОЇ ОКСАНИ ОЛЕКСАНДРІВНИ
Відкриття парку сучасних скульптур у Краматорську. Проект "Відлуння Скіфії"
29.10.15 Краматорськ, культурна подія дня-відкриття Парку сучасних скульптур композицією у Сквері Профспілок "Ворота. Лабіринт" у рамках проекту "Відлуння Скіфії". На відкритті були автори скульптурної композиції, яка виконувалася протягом місяця за підтримки Клубу підприємців міста Краматорська, українськими та грузинськими скульпторами - Вячеславом Гутирею (Краматорськ, Україна), Іваном Цискадзе (Грузія), Іродіоном Гвелисіани (Грузія). Фоторепортаж Артема Гетьмана.
28.10.15 у місті Краматорську відкрилася перша книжкова шпаківня
Сьогодні відкрилася перша книжкова шпаківня з українською дитячою книгою у Краматорську (стара частина міста), ініціатива належить керівнку ШМК шкільних бібліотекарів Древельковій Валентині та її колежанкам, яких надихнули лекції-тренінги, майстер-класи відомих популяризаторів читання Тетяни Пилипець та власне автора Всеукраїнської ініціативи "Додай читання" Євгенії Пірог. Коли це робиться не під примусом циркулярів та погроз щодо атестації тощо, а з власного бажання, то вже ти усвідомлюєш, що наша спільна праця з Тетяною та Євгенією не пройшла марно. Шкільні бібліотекарі міста Краматорська самі виготовили шпаківню, самі знайшли книжки, аби наповнити їх, самі провели переговори та пройшлися тими місцями, де планувалися шпаківні. Сьогодні книжкова шпаківня встановлена у міській дитячіі лікарні № 2 (у старому місті), реакцію маленьких відвідувачів лікарні не передати словами, тільки позитивні емоції,як так потрібні в процесі одужання! На часі ще дві шпаківні - для Дитячого притулку м.Краматорська та Центру переселенців (дитячий відділ). Вирішено, що шпаківні там не просто встановляться та хтось буде регулярно навідуватися. але й ще влаштувати регулярні читання біля неї діткам. А ще є задум, навесні влаштовувати читання на майданчиках у парках та скверам, все ж таки шпаки з теплом оселяються саме там, прилетівши з вирію. Дякую усім!
ОСІННІЙ ВЕРНІСАЖ ТВОРЧИХ РОБІТ НА КОНКУРС "ЛІТНІ ЧИТАННЯ-2015"
Ось і завершилися наші "Літні читання-2015"- конкурс відгуків для учнів 5-9 класів на прочитану сучасну зарубіжну прозу в українському перекладі від кращих дитячих видавництв України: ВСЛ, "УРБІНО", "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА", "ГРАНІ-Т" КСД, Навчальнна книга "Богдан". Цього разу активними були учні міста Краматорська, Дружківки, Костянтинівки, Артемівська, Волноваського та Добропільського районів. Практично 200 відгуків у текстовому, креолізованому. електронному форматах, з малюнками, саморобками у різних техніках, навіть печені пряники та горнятко з кавою. За роботою кожного учня - їхні наставники, і це вже не тільки вчителі української мови та літератури, але шкільні та міські бібліотекарі. Коли читаєш відгук у вигляді листа, щоденника, навіть поеми чудової українською мовою, не полишає думка - за цих дітей та їхнє майбутнє ми будемо ще боротися. Конкрус має продовжуватися! Кожна робота, яка надішла від вашого наставника, шановні учні, вже переможець, ну а кращих з кращих обере видавництво, яке любязно надало можливість вам, діти, зустрітися з книгою. Наприкінці листопада ми урочисто нагородимо переможців. А поки закликаю вас допомогти укласти список сучасної вітчизняної літератури на "Зимові читання-2016" для учнів 9-11 класів і дорослих (так, у конкурсі будуть тепер читати вчителі та бібліотекарі).
9 листопада 2015 року о 10.10 пишемо Всеукраїнський диктант національної єдності!
Радіодиктант – це дуже простий і доступний кожному жанр колективної творчості.
Бо він єднає усіх незалежно від віку, освіти, життєвого досвіду чи соціального статусу.
Бо він дарує особливе відчуття причетності до творення спільної справи.
Бо писати радіодиктант можна будь-де і будь з ким!
Бо радіодиктант змушує наші серця завмирати в унісон на кожному розділовому знакові.
Цього року пишемо радіодиктант 9 листопада, ручки й папір готуємо на 10.10.
У студії на Хрещатику, 26 диктує Олександр Авраменко.
Про це можна багато писати, але радіодиктант – це те, що варто хоча б один раз НАПИСАТИ!!!
Приєднуйтеся! Ми не перевіряємо грамотність, а єднаємося навколо мови!
Бо він єднає усіх незалежно від віку, освіти, життєвого досвіду чи соціального статусу.
Бо він дарує особливе відчуття причетності до творення спільної справи.
Бо писати радіодиктант можна будь-де і будь з ким!
Бо радіодиктант змушує наші серця завмирати в унісон на кожному розділовому знакові.
Цього року пишемо радіодиктант 9 листопада, ручки й папір готуємо на 10.10.
У студії на Хрещатику, 26 диктує Олександр Авраменко.
Про це можна багато писати, але радіодиктант – це те, що варто хоча б один раз НАПИСАТИ!!!
Приєднуйтеся! Ми не перевіряємо грамотність, а єднаємося навколо мови!
Школам Краматорська подаровано 24 примірника книги "Вклоняємось доземно українському соладту"
26 жовтня 2015 року до Краматорська Міністерством оборони України було передано 24 примірника другого видання книги "Вклоняємося доземно українському солдату". Усі книги будуть розподілені між шкільними бібліотеками нашого міста. Ще влітку я зверталася з проханням надіслати хоча би один примірник цієї книги для роботи у напрямку національно-патріотичного виховання учнів. Неочікувані 24 книги. дякую уклінно, навіть не знаю конкретно кому і за щедрий подарунок, і за помічника, військового водія, який мене питав, чи не боюсь я з укропами їздить?Ні, не боюся, хлопці, я вами пишаюся, а моя дитина вас називає "нашими захисниками". Ще раз велика подяка від учителів та бібліотекарів міста за щедрий дарунок.
Пам'ятник Сергію Бондареву у центрі Києва
Творчі читання розпочалися у Краматорську
На платформі "Творчої Хатинки" 23 жовтня 2015 року я провела свої перші Творчі читання. Вітаю маленьких читачів, говорух (але ми поки більше посміхалися) з відкриттям! Втішена тим, що перші читання розпочали ми з вірша Мар'яни Савки "Босоніжки для Стоніжки" з однойменної книги, яку я придбала для своєї домашньої бібліотеки ще влітку. Моя люба Софійка, яка теж була присутня на занятті, вже цитувала, допомагаючи мамі з читанням. Віршик Мар'яни Савки нам дозволив опанувати елементарну українську лексику: назви форм, кольорів. Діти дізналися, як рідною мовою називають безліч комашок та власноруч зробили різнокольорових стоніжок в босоніжках. Встигли і потанцювати всі разом під "Тьоп-шльоп по калюжах". Адже в осінній дощовий день кожне дитя мріє, взувши гумові чоботи, шльопати по величезних калюжах, щоб бризки розліталися на всі боки)))
Любіть ваших діток, читайте з ними і для них українські книжки від кращих сучасних авторів! (Софійка, звичайно, потім на вушко мені нагадала, що я про Пана-Жупана забула прочитати дітям, я не забула, далі буде!). Окрема величезна подяка за запрошення, натхнення та підтримку чудовій Інні Журавській! Творчі читання - щопятниці на Творчій Хатинці зі мною. Чекаю!
Любіть ваших діток, читайте з ними і для них українські книжки від кращих сучасних авторів! (Софійка, звичайно, потім на вушко мені нагадала, що я про Пана-Жупана забула прочитати дітям, я не забула, далі буде!). Окрема величезна подяка за запрошення, натхнення та підтримку чудовій Інні Журавській! Творчі читання - щопятниці на Творчій Хатинці зі мною. Чекаю!
21.10.15 у Краматорську відбулася презентація художньої виставки Софії Філіпчук "Баба Жаба"
21.10.15 7-А із ЗОШ № 11, а деякі діти родинами (тато з мамою) відвідали відкриття художньої виставки Софії Філіпчук "Баба Жаба" на молодіжній платформі "Вільна Хата". Діти прослухали історію виникнення задуму експозиції: це увага та любов до рідних людей похилого віку. У часи, коли конструктивний діалог поколінь став практично неможливий, ми сьогодні говорили про теплі, щирі, спражні родинні стосунки. У час війни родинні цінності взагалі нівелюються, людина живе у такому напруженому ритмі, що, можливо не вистачає тих хоча б моментних повертань до джерела, з яких можна пити і набиратися сили для подальшого життя. І такою криницею для Софії Філіпчук стала її рідна бабуся, здається. коли авторка згадувала її, то словами цілувала кожну зморшечку на обличчі, ніжно стискала її натруджену руку. "Скільки разів я помічала, коли стоїть бабуся на зупинці, а маршрутка навіть не пригальмовує, бо знає, що стоїть "безкоштовний" пасажир", - із сумом констатує автор виставки. Чому такий жорстокий час, що вимірює нас лише паперовими купюрами. Навіть стосунки бабусь та онуків стали нині вартувати стільки, скільки новий гаджет. Набільше, з чим не хоче розлучатися людина, це із своїм часом, поспішаємо жити, не зупиняємося на своєму шляху..або людей вже менше стало тих, з ким хочеться побути разом. Цього вечора я згадувала і свою бабусю Катерину, яка виховала мене практично змалечку і дала на все життя стільки, скільки мабуть не дала жодна людина. Поки ми розглядали роботи лунав записаний голос бабусі Софії: "А це вона всім так щастя-долі бажає, це її улюблені слова" , - проказувала авторка виставки. На майстер-класі, коли Софія вийшла вже з дітьми малювати з трафаретами, як казала колись моя бабуся " розхристана, з голою душею", то, не дивлячись на прохолоду, давала поради з малювання, тішилася, коли все виходило, як слід. Заохочувати нікого не треба було, навіть дорослі підходили, щоб зробити свій малюнок..Найбільшою популярністю користувався будиночок із надписом "Мрій", на ньому фарба не встигала просихати. І поряд Софія з турботою про кожного, така сама, як ї її бабуся...Виставка триватиме у нашому місті тиждень, але Софія Філіпчук буде мандрувати зі своїм майстер-класом Донеччиною, відвідає Дружківку, Артемівськ, а завтра ще до 15.00 тішитеме нас. З 9.40-11.00 у ЗОШ № 11, 11-13.00- бібліотека А.П.Чехова (Старе місто,ЗОШ № 6), 13.30-14.30- Центральна бібліотека для дітей ім.Пушкіна, вул Паркова, ЗОШ № 25). Приходьте і ви за своїм будиночком "Мрій". Дякую "Вільній Хаті" за надану завтрашню можливість поспілкуватися з нашими дітками.
Підписатися на:
Дописи (Atom)