Початок жовтня є для України приводом ще раз згадати про унікальний умінні народу боротися за свої права. Вершиною протистояння комуністичної влади та опозиції стала політична голодування студентів у жовтні 1990р., Які увійшли в історію як «Студентська революція на граніті«, організована Українським студентським союзом і «Студентським братством».
Протести тривали з 2 по 17 жовтня 1990 року. Основною подією кампанії стало студентське голодування на площі Жовтневої революції в Києві (нинішньому Майдані Незалежності).
Розкинувши наметове містечко в центрі Києва, студенти висунули вимоги відставки голови Ради міністрів УРСР В. Масола, прийняття постанови про націоналізацію майна КПРС і ВЛКСМ на території України. Головні вимоги протестуючих також полягали в наступному:
- Недопущення підписання нового союзного договору між тодішніми радянськими республіками;
- Перевибори Верховної Ради Української Радянської Соціалістичної Республіки (УРСР) на багатопартійній основі;
- Повернення на територію УРСР українських солдатів, а також забезпечення проходження військової служби юнаками-українцями виключно на території республіки.
Українське керівництво на чолі з Леонідом Кравчуком пішло на поступки учасникам акції, і 23 жовтня Верховна Рада УРСР ухвалила рішення про скасування 6-ї статті Конституції про керівну роль партії, а також прийняла відставку Масола.
Мітинги на підтримку студентської революції пройшли в Харкові, Дніпродзержинську, в інших містах України. Це був масовий рух за ідеї незалежності України.
Немає коментарів:
Дописати коментар